Referendum o rodine - nedajme sa odradiť

Autor: Martin Šiška | 7.2.2015 o 15:35 | Karma článku: 3,35 | Prečítané:  254x

„Bol som smädný, a nedali ste mi piť, bol som hladný a nenakŕmili ste ma, bol som nahý, a nezaodeli ste ma...“ Počuli sme to všetci už mnohokrát a poznáme aj pokračovanie. A čo tak novodobá verzia?

    Potreboval som vo svete ochranu nenarodených detí a neochránilli ste ich – namiesto ochrany ste trhali ich malé telá v lonách matiek v mene slobody a práv ženy. Potreboval som ochranu maloletých pred nemravnosťou a neochránili ste ich – v mene pokroku a slobody ste ich obrali o nevinnosť a detstvo. Potreboval som ochranu rodiny a manželstva, ale vy ste ich zmrzačili, a homosexuálne praktiky ste dali na ich úroveň. Potreboval som ochranu starých a chorých, ale vy ste ich nechali napospas zabíjaniu pod klamstvom „dobrej smrti.“

    Možno v dnešnej dobe by Ježiš použil podobné slová, ktoré by nás mohli veľmi bolieť. Nie všetci máme možnosť významne ovplyvňovať verejné veci. Blíži sa však referendum, v ktorom každý jeden z nás má právo (podľa mňa skôr povinnosť) vyjadriť svoj názor – názor na to, že rodina je posvätná a nemôže podliehať módnym výstrelkom, zhýralosti, skaze, ktorú šíria ľudia bez akýchkoľvek morálnych zásad. Rodina je tu celé tisícročia. Jej problémy sú dôvodom na osobný rast a konfrontáciu našich úmyslov, nie však na predefinovanie ideálu. Milovať znamená chcieť dobro pre toho druhého. Vyjadrime to spoločne aj v referende. Nedajme sa odradiť všadeprítomnou mainipuláciou v médiách.


Martin Šiška

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?