Referendum o rodine - nedajme sa odradiť

Autor: Martin Šiška | 7.2.2015 o 15:35 | Karma článku: 3,35 | Prečítané:  250x

„Bol som smädný, a nedali ste mi piť, bol som hladný a nenakŕmili ste ma, bol som nahý, a nezaodeli ste ma...“ Počuli sme to všetci už mnohokrát a poznáme aj pokračovanie. A čo tak novodobá verzia?

    Potreboval som vo svete ochranu nenarodených detí a neochránilli ste ich – namiesto ochrany ste trhali ich malé telá v lonách matiek v mene slobody a práv ženy. Potreboval som ochranu maloletých pred nemravnosťou a neochránili ste ich – v mene pokroku a slobody ste ich obrali o nevinnosť a detstvo. Potreboval som ochranu rodiny a manželstva, ale vy ste ich zmrzačili, a homosexuálne praktiky ste dali na ich úroveň. Potreboval som ochranu starých a chorých, ale vy ste ich nechali napospas zabíjaniu pod klamstvom „dobrej smrti.“

    Možno v dnešnej dobe by Ježiš použil podobné slová, ktoré by nás mohli veľmi bolieť. Nie všetci máme možnosť významne ovplyvňovať verejné veci. Blíži sa však referendum, v ktorom každý jeden z nás má právo (podľa mňa skôr povinnosť) vyjadriť svoj názor – názor na to, že rodina je posvätná a nemôže podliehať módnym výstrelkom, zhýralosti, skaze, ktorú šíria ľudia bez akýchkoľvek morálnych zásad. Rodina je tu celé tisícročia. Jej problémy sú dôvodom na osobný rast a konfrontáciu našich úmyslov, nie však na predefinovanie ideálu. Milovať znamená chcieť dobro pre toho druhého. Vyjadrime to spoločne aj v referende. Nedajme sa odradiť všadeprítomnou mainipuláciou v médiách.


Martin Šiška

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?