Referendum zaťalo do živého

Autor: Martin Šiška | 30.1.2015 o 22:40 | (upravené 1.2.2015 o 19:40) Karma článku: 5,18 | Prečítané:  429x

Referendum zaťalo do živého. Dúfam, že už nikto nebude balamutiť ľudí, že predsa "menšina" nemôže ohroziť "väčšinu". Z predreferendovej antikampane je vidieť, akú nenávisť v sebe nosí časť LGBTI komunit y a šíri ju úplne všade. Bohužiaľ pošpinila neagresívnych homosexuálov, ktorých teraz všetci budú spájať so špinavou hrou, ktorá sa tu hrá. Niektorým je história učiteľkou, žiaľ mnohí túto „dámu v rokoch“ ignorujú. Pili by ste pekne zabalený nápoj, z ktorého sa už mnohí otrávili, alebo si radšej dáte "tradičnú" čistú vodu?

Mašinéria dezinformácií, ktorá sa spustila pred referendom je až neuveriteľná. Po 25-ich rokoch je tu opäť tvrdá cenzúra a útoky voči Cirkvi. Za takúto súhru „náhodných“ informácií, ktoré majú odradiť od účasti na referende by sa ani komunisti nemuseli hanbiť. To, čo sa v tieto dni deje, môžeme použiť ako ilustračný príklad na demonštrovanie vymývania mozgov v čase nacizmu a komunizmu. Vtedy tiež úzka skupina veľmi dobre organizovaných ľudí chcela vyrobiť (rozumej stvoriť) nového človeka. Ako to dopadlo niektorí vedia. Dnes chce zopár ľudí pod rúškom pokroku, práva na všetko,... tiež stvoriť nového človeka, ktorý si má tentokrát vraj vybrať sexuálnu orientáciu podľa chuti.

Nevinne vyzerajúce vstupy LGBTI ľudí podporované „odborníkmi“ vytvárajú dojem, že chcú zachrániť svet, ale tí „zaostalí“ a „fundamentalistickí“ kresťania im v tom bránia. Cirkev sa ozývala za čias nacizmu a komunizmu – jednohlasne, rázne, argumentačne. Proti tomu sa ťažko bojuje slovom, argumentami. Tak bola očierňovaná a umlčiavaná . Dnes sa, žiaľ história opakuje. Áno, viem, že Cirkev, resp. niektorí jej zradcovia majú maslo na hlave. Aj to najšpinavšie v podobe sexuálnych škandálov. Cirkev, však reaguje (bohužiaľ niekedy pomaly) a jednoznačne odsudzuje tieto čierne skutky. Spoločnosť reaguje v istom zmysle správne – chce mravný život kňazov. Čo však je značne nekorektné, je neustále zveličovanie a konštruovanie káuz a vytváranie atmosféry, akoby iba kňazi boli sexuálnymi delikventami. Len zopakujem, tieto skutky sú zlé a zasluhujú si tresty. Prijmite prosím aj moje ospravedlnenie za nich.

Médiá a časť verejnosti už však nevyžaduje morálne správanie od iných, tam zrazu obracia kabát a vraví o tolerancii, pokroku, právach...

Milí priatelia, počuť od zástupkine Inakosti , že nebudú diskutovať, lebo otázky referenda sú nezmyselné je na smiech. Skôr sa obávam, že nikto z nich nie schopný normálnej diskusie, kde budú používať vecné argumenty.

O čom to je?

Za seba môžem povedať, že ak mám zmeniť názor, resp. ho prehodnotiť, tak ma musia presvedčiť fakty, argumenty, skúsenosti, svedectvá. Budem konkrétny.

  • Manželstvo znamená „byť oženený“, t.j. muž si berie ženu, pričom plodom ich lásky môžu byť deti. Takéto „zoskupenie“ je pre spoločnosť dôležité z mnohých dôvodov, ale taktiež ohrozené. Ak ma niekto presvedčí, že z „lásky“ dvoch (či viacerých) homosexuálov môže vzniknúť dieťa a budú potrebovať ochranu , tak budem premýšľať nad zmenou postoja. Je to však aj o spoločenskom statuse – my sa ideme obetovať, chceme mať deti, chceme si byť verní,...–prijmite nás a chráňte (lebo nás potrebujete). (pozn.: Všimnite si zvrat v uvažovaní, zrazu už manželsvo nie je iba papier-je to niečo, na čom niekomu záleží-škoda, že po ňom túžia viac tí, ktorí od prirodzenosti nie sú schopní uzavrieť platné manželstvo.)
  • Ďalej, ak ma niekto presvedčí, že pre dieťa je lepšia alebo aspoň rovnako výhodná „výchova“ homosexuálnym párom ako heteresexuálnym, tak tiež budem zvažovať kde dám krížik.
  • Ďalšou výzvou na argumentáciu je obhájiť správnosť nevedeckej a nepedagogickej sexuálnej „výchovy“, ktorá sa natláča nebadane do škôl a robia sa pokusy. Tentokrát na deťoch, z ktorých tiež raz budú učitelia, rodičia, lekári, policajti, politici, opatrovatelia v domovoch dôchodcov. Myslíte si, že ako rodič nemám právo chcieť od štátu, aby sexuálna a etická výchova zodpovedala morálnemu, vedeckému a pedagogickému štandardu. Mám si nechať presexualizovať deti od prvého stupňa ZŠ.

Nebojíte sa, že sa o Vás bude raz starať zravotná sestra alebo lekár, ktorí absolvovali oslavné kurzy o dobrej smrti v podobe eutanázie? Nebojíte sa, že s Vašou dcérou alebo vnučkou si to bude chcieť „vyskúšať“ nejaký dobre informovaný školák?

A čo vy?

Čo by Vás presvedčilo? Z m n ožstva urážok, útokov a cynizmov ktoré niektorí šírite v diskusiách, blogoch, videách, médiách... mám skôr dojem, že nemáte zoznam otázok, na ktoré Vám radi odpovieme.

Preto sa bojíte otvorenej diskusie na tému referenda. Chápem Vás. Strach, že by otvorene a bez prestrihu (teda dúfam) odzneli fakty, negatívne skúsenosti a dlhoročné vedecké argumenty vám nedovolí ísť do serióznej diskusie. Zahmlievanie a šírenie nenávisti Vás stavia do zlého svetla – nech už referendum dopadne akokoľvek.

Ešte zopár faktov, ktoré sa akosi strácajú z kontextu. Cirkev učí o nerozlučiteľnosti manželstva, pripravuje manželov na spoločný život, kladie im nepríjemné otázky, aby sa lepšie spoznali. O láske hovoríme ako o sebadarovaní, o dávaní dobra druhým. Existuje nepreberné množstvo pravidelných akcií pre manželov, kde môžu neustále obnovovať svoju lásku a upevňovať svoj zväzok. Sú pozývaní odpúšťať, vedieť prosiť o odpustenie.

Cirkev pomáha tým, ktorí z akýchkoľvek dôvodov zišli z cesty a dali sa na alkoholizmus, prostitúciu a iné závislosti.

Cirkev taktiež venuje nemalú pozornosť výchove detí od ich útleho veku až po dospelosť. Učí ich sebaovládaniu, pokore, úcte k druhým – teda vedie ich k mravnosti a čestnosti. Sexualita je predstavovaná ako veľký Boží dar, ktorý patrí do manželstva. Skúsenosti ukazujú, že len takto chápaná sexualita je pre človeka na úžitok. Len ten je mocný, kto má moc sám nad sebou.

Pod „Cirkvou“ si však nepredstavte iba kňazov a biskupov, sú to všetci laici. Mnohí z nich sa aktívne zapájajú do mnou popísaných aktivít.

Prečo to píšem?

Máte dojem, že „rodinný“ a „výchovný“ systém, ktorý nám sem niekto chce nanútiť cez politikov a oligarchov je rovnako dobrý, resp. ešte lepší ako ponúka pedagogika, psychológia a Cirkev ?

Ak áno, v čom?

Svätý Pavol píše:„Všetko smiem, ale nie všetko mi osoží“. Vy sa staviate na miesto Boha a vravíte „všetko smiem a všetko mi osoží“. Bez urážky, ale aj malé dieťa vie, že pravdu má svätý Pavol.


 

Martin Šiška

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.


Už ste čítali?