Kedy bude konečne prohibícia aj na ... ?

Autor: Martin Šiška | 29.11.2012 o 21:44 | (upravené 30.11.2012 o 12:50) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  115x

Nie je to tak dávno, čo nás zamestnávala kauza otravy pančovaným alkoholom. Tí, čo majú moc, sa snažili zabrániť ďalším obetiam - robia to však aj v iných prípadoch ohrozenia životov ?

 

Médiá a politici sa predbiehali v predkladaní informácií, vysvetlovaním, komentármi, mnohí špekulovali nad rôznymi konšpiračnými teóriami. Politici sa predháňali v získavaní bodov z tejto veľmi tragickej epizódy v našom stredoeurópskom - „alkoholom presiaknutom“ regióne. Česká vláda vtedy zaviedla prísne opatrenia na predaj tvrdého alkoholu – tzv. prohibíciu. Okrem konštatovania a dúfania, že sa počet obetí otravy metylalkoholom zastaví, resp. aspoň minimalizuje - sa neustále polemizovalo o tom, aká veľká hospodárska škoda vzniká každým novým dňom so zakázaným predajom tvrdého alkoholu. Odhadované sumy sa pohybovali v miliónoch českých korún – nezainteresovaný pozorovateľ mohol nadobudnúť dojem, že štátny rozpočet takmer stojí na konzume alkoholu.

Zaujímavé by možno bolo vyčíslenie škôd, ktoré vznikajú práve neuváženou konzumáciou alkoholu. Slovensko sa topí v problémoch, ktoré priamo, či nepriamo spôsobuje alkoholizmus. Táto problematika zasahuje celé spektrum spoločnosti: mladých, starších, chudobných, bohatých, mužov, ženy, … Problematika akoby neexistovala – občas sa čosi zablysne, ale potom stále zostávame v opojení alkolovo-hudobných festivalov, tichej tolerancii ku kultúre pitia alkoholu len pre pitie alkoholu, … Slovákov by asi nič tak nepodráždilo, ako keby im niekto siahol na ich alkohol – mnohí sa priam domnievajú, že je to identita Slovákov. Predsa ak si „chlap“, tak si „vypi!“ - hrdinstvo pritom nie je v pití všetkého, čo mi nalejú, ale „vedieť mieru“. Najväčšiu moc má ten, kto má moc nad sebou.

Nemusíme byť sociálni špecialisti, aby sme si všimli tvrdú realitu našej krajiny – rozpadá sa nám každé druhé manželstvo – oficiálne. Koľko ich je nefunkčných, to štatistiky neuvádzajú- myslim si, že veľa. Mnoho problémov spôsobuje práve – môžete tri krát hádať – alkohol. Ak niečo ničí našu spoločnosť, zabíja, berie jej budúcnosť, tak to treba zastaviť.

Alkohol zabíjal – namieste boli teda tie najprísnejšie opatrenia. Čo ale, ak zabíja niekto úplne iní. Čo ak zabíja nie 30 ľudí mesačne, ani týždenne, ale denne !!! Čo ak to robí v mene demokracie, slobody a pokroku. Čo ak sú títo tichí zabijaci platení z našich daní a médiá im robia garde ? Čo ak pri tom vznikajú nevyčísliteľné škody ? Vyhlási vláda na tieto skutky tiež prohibíciu? Budú tomu média vôbec venovať pozornosť, alebo to opäť zametú pod koberec a zabalia do pozlátka plného klamstiev ?

Určite už viete, kto sú tí nositelia pseudoslobody a vykonávatelia popráv. Áno, sú to tí, ktorí skladali Hippokratovu prísahu o úcte k životu. Čuduj sa svete, že takmer žiadne médiá nebijú na poplach, neburcujú, neinformujú o tom, že každý deň je na Slovensku roztrhaných viac než tridsať malých bábätiek ešte v lone ich matiek. Feministky neprotestujú voči tomu, že sú zabíjané aj ženy. Ak si niekto zastane život ako najvyššiu hodnotu, tak je ihneď označený za fanatika, netolerantného, za nevzdelanca a neviem čo ešte. Pričom sa ignorujú základné fakty, ktorými už aj veda dávno diponuje, len naši liberáli ešte nie.

Len nedávno nám to „šíritelia poloprávd“ ukázali v plnom nasadení. Indickú zubnú lekárku, ktorej dieťa zomrelo ešte pred narodením, a ona neskôr tiež zomrela, urobili médiá mučeníčkou , lebo nemohla ísť na potrat v Írsku. To, že pacientka by pri potrate zomrela o dva dni skôr, ako píše prezidentka Indickej federácie pre pôrodníctvo a gynekológiu Hema Divakar, to už naše „akože nezávislé“ médiá nezaujíma.

Spoločnosť, ktorá ničí seba, či už alkoholom alebo potratmi dlho neprežije. Ak áno, otázne je s akými následkami. Všetky zlé činy totiž zostávajú hlboko v pamäti a v podvedomí každého zúčastneného. Najlepším príkladom o brutalite a klamaní „pro choice lobby“ sú výpovede ich bývalých vstúpencov, riadiacich pracovníkov a lekárov. Dnes bojujú za "prohíbiciu" na potraty. Čo je však reálnejšie – bojujú za pravdivé informovanie o herodesovskej krutosti v našej spoločnosti. A čo robíte Vy na svojich postoch ?!

Martin Šiška

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?